Papildināts nitrila cimdu klāsts - Innfinitt Touch

Meklējot labāko kvalitātes un cenas apvienojumu, piedāvājumā esam iekļāvuši vienreizējās lietošanas nitrila cimdus Innfinitt Touch Light no Semperit.


Pieejamie izmēri:
3000003168 - Innfinitt Touch Light, nepūderēti, S izmērs
3000003169 - Innfinitt Touch Light, nepūderēti, M izmērs
3000003170 - Innfinitt Touch Light, nepūderēti, L izmērs
3000003171 - Innfinitt Touch Light, nepūderēti, XL izmērs

Informāciju par cimdu sertifikāciju un atbilstību, jautājiet savam tirdzniecības pārstāvim, kurš šo informāciju jums nosūtīs, savukārt lai labāk izprastu, kāda materiāla aizsargcimdi jums ir nepieciešami, esam sagatavojuši nelielu aprakstu.

Izvēloties darbam atbilstošos aizsargcimdus, gadās apjukt, nespējot saprast, kāda materiāla cimdus īsti izvēlēties, kā arī rodas jautājums, kādas ir katra materiāla priekšrocības un trūkumi.

Latekss, nitrils vai vinils?
Lateksa cimdi
Dabīgā lateksa gumijas cimdi ir līdz šim populārākā un iecienītākā aizsargcimdu materiāla izvēle gan medicīnas, gan rūpniecības sfērā. Tie lieliski pieguļ roku ādai un saglabā augstu skārienjutīguma līmeni, apvienojot gan komfortu, gan elastību. Bieži cimdu iekšpuse ir pūderēta, kas savukārt atvieglo to uzvilkšanu. Materiāls ir ļoti elastīgs un tam piemīt augsta norturība, kā arī izturība, tādējādi padarot cimdus piemērotus lietošanai augsta riska zonās.

Apskatot visu augstāk minēto, varētu šķist, ka lateksam trūkumu nav, taču šeit jāmin viens, bet ļoti būtsiks. Lateksa cimdi tiek izgatavoti no dabīgā kaučuka, kas savukārt var radīt alerģisku reakciju cimdu valkātājam – ādas kairinājumu, niezi, dedzināšanu, ādas lobīšanos vai plaisāšanu. Retākos gadījumos cilvēkiem tiek konstatēta nātrene, astma, zems asinsspiediens vai apgrūtināta elpošana. Ja kāds no šiem simptomiem parādās, nekavējoties jāpārtrauc lateksta izstrādājumu lietošana un jāizvēlas cita materiāla aizsargcimdi.

Nitrila cimdi
Nitrila cimdi izgatavoti no polimēru – butadiēna un akrilnitrila sajaukuma. Tie ir ideāla alternatīva cilvēkiem, kuriem ir alerģija no lateksa izstrādājumiem. Ņemot vērā gumijas tipa īpašības, nitrils ir tikpat elastīgs un ar skārienjutību kā latekss. Turklāt nitrila cimdi nodrošina līdzīgu stiepes stipruma un izturīguma līmeni. Nitrila cimdi parasti ir daudz izturīgāki pret caurdušanu nekā lateksa cimdi.

Nitrils ir izturīgs pret daudzām ķīmiskām vielām, jo īpaši naftas produktiem, padarot to par efektīvu materiālu aizsardzībai, darbojoties ar bīstamām vielām.

Ja salīdzina nitrila cimdus ar lateksa cimdiem, tad nitrila cimdi ir izgatvoti no sintētiska materiāla, kā rezultātā tiem ir ilgāks derīguma termiņš un tas sniedz iespēju cimdus izgatavot dažādās krāsās, piemēram, zilā, melnā, rozā un citās, kas savukārt ļauj ātrāk konstatēt, vai tie ir caurdurti vai ieplīsuši. Šī īpašība sniedz papildu drošību.

Īsāk sakot, galvenā atšķirība starp lateksa un nitrila cimdiem ir materiāls, no kura tie izgatavoti un tas, ka latekss var izraisīt alerģiskas reakcijas. Abi materiāli piedāvā augstu aizsardzības līmeni, lai gan nitrilam šajā jomā ir neliela, tomēr vērā ņemama priekšrocība, jo tas ir izturīgāks pret ķīmiskajām vielām un dūrieniem.

Vinila jeb PVC cimdi
Vinila cimdi bija pirmā sintētiskā un alerģiju neizraisošā alternatīva, kas tika piedāvāta patērētājam, lai aizstātu lateksa cimdus. Šie cimdi tiek izgatavoti no polivinilhlorīda, kas ir naftas bāzes produkts, kura mīkstināšanai tiek izmantoti plastifikatori.

Vinila cimdi ir ekomnomiska un pieejamā lētākā alternatīva, taču jāatceras, ka šie cimdi nepieguļ rokai un tie nav tik izturīgi kā lateksa vai nitrila cimdi, kā rezultātā tos ieteicams izmantot vietās, kur materiāla noturība un aizsardzība nav prioritāte.
Ļoti svarīgs un vērā ņemams aspekts, izvēloties vinila cimdus – tie nav paredzēti nonākšanai saskarē ar taukus saturošu ēdienu, piemēram, sviestu, eļļu, gaļu, jo cimdu izgatavošanā izmantotie ftalātu plastifikatori sāk sadalīties un nonāk pārtikā, kur tālāk caur pārtiku uzņemti organismā. Beidzamo gadu laikā ftalāti tiek saistīti ar dažādām cilvēka veselības problēmām, galvenokārt – reproduktīvām un attīstības, kā arī astmu, uzmanības deficītu un hiperaktivitātes sindromu, aptaukošanos un diabētu.

Izv
ēlieties aizsargcimdus gudri un konsultējieties ar savu tirdzniecības pārstāvi par labāko iespējamo izvēli atbilstoši jūsu vajadzībām un iespējām.