The Good Roll - higiēnas papīrs no bambusa

Zīmols "The Good Roll" ir 100% Eiropā pārstrādāta papīra izgatavotāji. Viņu misija ir drošas un tīras tualetes ikvienam! Tāpēc 50% no viņu tīrās peļņas tiek izmantots, lai Ganā uzbūvētu tualetes. "The Good Roll" radās kolektīvas vilšanās rezultātā. Visā pasaulē ir 2,3 miljardi cilvēku, kuriem nav pieejamas drošas un tīras tualetes, tā ir viena trešdaļa (!) pasaules iedzīvotāju. Turklāt papildus tam visam ikdienu pasaulē tiek izmantoti 27000 koku, lai saražotu nepieciešamo tualetes papīra daudzumu! Tieši tā, ikdienas daudzumu tikai tualetes papīra saražošanai vien.
 
Tā radies uzņēmums, kurš sava higiēnas papīra ražošanai izmanto bambusu, jo to, atšķirībā no kokiem, kurus var novākt tikai pēc 20 līdz 50 gadiem, iespējams novākt katru gadu. Bambuss aug 30 reizes ātrāk nekā koki. un tas absorbē par 35% vairāk CO2 nekā koki un ražo par 30% vairāk skābekļa nekā koki.

Priekšrocības
Bambusa higiēnas papīrs ir ne tikai neticami mīksts un izturīgs, bet arī videi draudzīgs. No bambusa izgatavotam higiēnas papīram ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar parasto higiēnas papīru, kas izgatavots no kokiem vai pārstrādāta papīra.

Pirmkārt, bambuss ir zāles veids un var izaugt līdz vienam metram dienā. Tas pilnībā ir izaudzis apmēram jau pēc gada, daudz ātrāk nekā parasts koks. Vidējais laiks, kas nepieciešams, lai koks pilnībā izaugtu, ir 40 gadi. Tāpēc bambusa higiēnas papīra ražošanai ir nepieciešams mazāk platības, salīdzinot ar parasto higiēnas papīru.

Vēl viena bambusa priekšrocība salīdzinājumā ar koksni ir tā, ka bambusa plantācijas absorbē 100 līdz 400 tonnas CO2 uz hektāru. Bambusa augs nemirst pēc tam, kad tas ir novākts higiēnas papīra ražošanai; augs turpina aug. Apmēram pēc gada augs ir pilnībā izaudzis un to var novākt vēlreiz. Neapsaimniekoti bambusa meži gandrīz neuzglabā jaunu CO2, jo bambuss jau lielā mērā ir pāraudzis.

Godīgā tirdzniecība
Šī tualetes papīra ražošanai izmantoto bambusu audzē vietējie Ganas lauksaimnieki. Šiem lauksaimniekiem bambuss pašlaik ir atkritumu produkts, jo tas aug kā nezāles viņu lauku malās. Tā kā lauksaimnieki var pārdot savu bambusu The Good Roll rūpnīcai, viņi var gūt papildu ienākumus. Zemnieki saņem godīgu cenu par bambusu, ko viņi pārdod The Good Roll rūpnīcai, padarot bambusu par godīgas tirdzniecības produktu.

Piedāvājam iegādāties un izmēģināt šādus The Good Roll produktus:

Produkta kods Produkts
376558 Tualetes papīrs (mazie ruļļi), 2 kārtas, 6 gab.
96000 Tualetes papīrs Mini Jumbo Roll, 2 kārtas, 180 m, 18 gab.
96100 Tualetes papīrs Mini Jumbo Roll, 1 kārta, 240 m, 12 gab.
98300 Roku dvieļi, 2 kārtas, 200 m, 6 gab.
376565 Virtuves dvieļi, 2 kārtas, 3 gab., 110 loksnes
376268 Kosmētiskās salvetes, 60 salvetes